Bojíte se bouřky?

12. června 2014 v 21:24 | ada.cat |  Co život přináší i odnáší

Bouřky v mytologii
Bouřky měly vždy velký vliv na lidstvo. Římané v nich spatřovali Jupitera metajícího blesky ukované Vulkánem. Původní obyvatelé Ameriky v nich spatřovali hromového ptáka, který slouží Velkému duchu. I když se to modernímu člověku může zdát kuriózní, nepřestávají ho bouře fascinovat, o tom svědčí i to, že každé jaro vyrážejí lovci bouří do rovin Velkých plání, aby zkoumali projevy bouří a tornád.
wikipedie
Bojíte se bouřky?
Já teda jo a hodně. Když jsem byla malá a naši museli někdy někam odjet bez nás dětí, hlídala jsem malého brášku. Jenže jednou byla děsná bouřka a my jsme se báli tak moc, že nás naši našli oba zalezlé v posteli, kde jsme se klepali a drželi se za ruce. Maminka nás tehdy pochválila, že jsme udělali dobře, že v posteli se nám nic nemůže stát.

Tak fajn, jenže jsou situace, kdy do postele zalézt nelze.
Já nikdy nezapomenu na ten mlaskavý zvláštní zvuk, když jsme utíkaly s maminkou z louky a hodně blízko nás uhodil blesk do stromu. Pak ta příšerná rána. Maminka mě vezla na sporťáku a já ječela jako když mě na nože berou. Schovaly jsme se tehdy u dědy v buńce.

Né, že bych měla z bořky nějakou formu fobie, al prostě se jí bojím. Já tvor který nemá rád hlučnou hudbu, hádky, stresy se najednou ocitám ve změti rambajzu a pro mě ještě nebezpečných blesků.
A tak se jednou přihodilo co se přihodit muselo.

Na vandru nás chytila strašlivá bouřka ve skalách. Bouchlo to jednou a já čapla ruku nejbližšího kamaráda co byl po ruce. Pak jsem slyšela ten strašlivý a mlaskavý zvuk, hroznou ránu a ten kamarád mě měl na zádech na usárně. Nikdy jsem se bát nepřestala, i když si mě několik let dobírali.

A jak jste na tom s bouřkou vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GoGosen-GWT GoGosen-GWT | Web | 12. června 2014 v 21:31 | Reagovat

Já už se nebojim :-D  ale dřív jsem lezla pod postel, když jsem byla malá:)

2 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 12. června 2014 v 23:54 | Reagovat

Jako malá jsem se hodně bála, ale teď mi přijdou fascinující :D ráda na ně koukám z okna :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama