Tragická pohádka pošťácká

5. listopadu 2013 v 16:14 | ada.cat |  Co život přináší i odnáší

Byla jednou jedna pošta na které pracovalo spousta doručovatelek, třídiček, balíkářů a přepážkových pracovníků. Všichni to byli poctiví, dlouholetí zaměstnanci, kteří svou práci brali jako poslání.
Na každého se usmívali a do práce chodili rádi.
Jednou se ale objevil veliký a zlý vlk, který se jmenoval Manažerka a tak nastaly na poště lidičkám velmi zlé a krušné časy. Lidé dostávali čím dál víc práce za čím dál tím menší mzdu, chodili domů unavení, smutní a otrávení.
Jednoho dne si paní vedoucí zavolala malou pošťačku Kočičku a smutně jí vyprávěla, že byla na schůzi které předsedal veliký zlý vlk.
Ona sama měla namále, když bránila celou svojí duší všechny své pošťáky, leč vše marno!
Veliký zlý vlk měl obrovitý hlad a nařídil, že musí dostat velikánské sousto.
A tak proto, malá pošťačka Kočička přijde o svůj milovaný rajon a dostane jiný, velikánský, po jiné větší kolegyni.
Malé pošťačce bylo do pláče. Zase začínat znovu a pak kdo ví, jak dlouho to potrvá, než veliký a zlý vlk dostane zase hlad a bude chtít další a další krmení. Je jen otázka času, kdy se veliký a zlý vlk přestane živit poštou a začne požírat pošťáky. Co budu dělat? Povzdechla si malá pošťačka Kočička.
Byla tak moc smutná, až z toho onemocněla. Když se začala uzdravovat, dostala nápad, že si najde jinou práci a uteče od velikého a zlého vlka.
Jednou poté co jí volala kolegyně Veliká pošťačka a hlásila, co všechno zlý vlk natropil, zůstala v přesvědčení, že udělá velmi dobře, když uteče. Veliký zlý vlk, až sežere všechno a všechny, snad pojde, protože už nebude mít co žrát. Ale to bude konec pošťáků v Čechách.
A přátelé, tento příběh je pravdivý, neb vám ho vyprávěla pošťačka Kočička.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama