Září 2008

Nad ránem

30. září 2008 v 18:16 | ada.cat |  Básničky

Promnu si oči od spánku
v mé hlavě ještě běží sen
vidím nebe plné červánků
otvírám okno a vyhlédnu ven

Slyším kolem zpívat ptáčky
už hledají si potravu
na nebi plují bílé mráčky
z nich nepadá déšť na hlavu

Pomalu slunce vykukuje
už vyprchal mi z hlavy sen
kytka se s kapkou rosy pomiluje
všude je živo,začal nový den

Podzim

30. září 2008 v 18:15 | ada.cat |  Básničky

Léto už pomalu své žezlo skládá
podzimu pozvolna náleží vláda
už vaří si mlhu v každičké kotlině
létu se vysmívá a tváří se nevinně
Ach podzime vábivý,marnivý...
ty barvíš listy a já musím na dříví
chladná jsou rána tvá,večery studené
ptáci se houfují,chlad k moři je vyžene
Ach milovaný podzime...
tvé kouzlo je mámivé...
já s tebou nevěry se dopouštím
co chvíli svůj domov opouštím
abych užila si krásu tvojí
než položím na záhony chvojí
abych načichla tvou vůní ještě
než přijdou plískanice,mlhy,deště

Štěstí

30. září 2008 v 18:11 | ada.cat

Co je štěstí?
Prý muška jenom zlatá
žena když otevře ti vrata
když přijedeš z práce
kytky které kvetou na zahrádce
Co je štěstí?
Když večer u stolu se sejdem
když je málo místa přeci se vždy vejdem
a pohádky...to zlato ryzí
když není nic moc v televizi
Co je štěstí?
Když na klín usedne ti kráska
chceš znát její jméno...láska
když políbím tě nad ránem
když domv je klidným přístavem

Hodní sousedé

30. září 2008 v 18:06 | ada.cat |  Co život přináší i odnáší

Moji rodiče žijí v malém městečku a co si tam za ty léta užili se zlým sousedem to je neskutečné.Začalo to tím že si tatínek vzal maminku,na místní poměry byl prý moc hezká a načinčaná a tak jí okamžitě aniž ji znali,či se snažili poznat dali cejch lehké ženy,jednou se maminka dozvěděla že prý místo do autobusu nastoupila k nějakému traktoristovi a spolu měli údajně odjet někam k lesu.Maminka se sozvěděla kdo tu hnusnou pomluvu řekl a za paní si došla a udělala pořádek.Jednou si kopala na zahrádce a najednou vidí že jí do domu vešla nějaká žena.Maminka se podivila že paní ani nezaklepala a tak se za ní šla podívat.Paní stála u kredence,měla větší tašku a do ní si ládovala maminčiny hrnečky.Maminka jí pozdravila a zeptala se jí co tam dělá,paní jí odpověděla že kluci si pořídili nějakou novou výbavu a oni to stejně nepotřebují tak aby si nabrala taky,že oni jen tak nepřijdou a nakonec jim to stejně zas tak moc vadit nebude když jsou sami a furt někde v luftě.Maminka nevěřila svým uším,ale babě povídá že si nepotřebuje nic brát a baba aby ihned vše dala zpět protože to jsou její hrnky a ona je tady nyní paní domu.Baba vykulila oči,vyskládala vše z tašky a s nějakým koktáním zmizela.To však byli jen lidé ze vsi to horší teprve přijde.

Soused měl asi 100 slepic a ty si chodily hrabat kam chtěly.Maminka si udělala zahrádku a než uvařila čuby slepičí jí všechno rozhrabaly,řekla sousedovi aby si je zavjistil tak aby k nám nevlezly,během týdne se to stalo znou a maminka šla za sousedem a zlobila se,žádala okamžitou nápravu jinak že bude zle...Protože kněz dvakrát nekáže a když náhodou káže tak potřetí cosi ukáže,po třetí maminka chytila slípku,usekla jí palici a uvařila z ní polívku...zabralo to už se u nás nikdy neukázaly.

Jak jsem bloudila

30. září 2008 v 17:55 | ada.cat |  Co život přináší i odnáší

Koupili jsme autíčko a to staré bylo třeba odvézt také protože na něj měl přijít kupec.Manžel jel novým a já za ním se starým a že pojedu za ním abych měla pocit jistoty.Sama bývám ve voze jen zřídka a tak jsem total zblbla a začala se bát.Sice nevím čeho,autíčko jsem uměla dobře ovládat a cestu znám.Můj strach způsobil to,že jsem jela za manželem jako jedno tělo...až....se mezi nás vetřelo jedno auto...druhé...Já jsem ještě nové autíčko neznala a tak jsem se držela barvy vozu a na typ jsem zapoměla.To způsobilo že jsem se chytila úplně cizího auta a jela někam...neznámo kam.Když jsem to po chvilce zjistila,sjela jsem z výpadovky k benzince a hledala mobil že manželovi zavolám že jsem se ztratila...jenže jak skoro celý rok mě mobil vadí nyní když jsem ho potřebovala jsem ho neměla.Chtělo se mi brečet,pak jsem vylovila cigáro a zapálila si a napadlo mě že bude mít o mě strach tak jsem se koukala co nejrychleji dostat kam mám.Vylezla jsem z vozu a šla se zeptat na benzinku.Ještě jednou jsem se pro ujištění zeptala asi o dva km dál a najela správně na výpadovku.Holky ta úleva když mě manžel dojel.Věřte že jsem ho snad nikdy neviděla raději. :-))

Jak se učím

30. září 2008 v 16:24 | ada.cat |  Slasti a strasti s počítačem
Dnes jsem hledala na google jednoho malíře jenže i strejda Google chce přesné formulace...je to jen chlap a ještě virtuální potřebovala jsem k tomu přehlasované-ü-jenže jak na něj?Tak jsem pátrala a ptala jsem se netu a seznam mi odpověděl takto
ü......Alt+129
Ü......Alt+154
ä......Alt+132
Ä......Alt+142
ö......Alt+148
Ö......Alt+153


Trápení s počítačem

29. září 2008 v 16:58 | ada.cat |  Slasti a strasti s počítačem
KomickyŽivot přináší radosti,strasti,smích a všelijaká úskalí...A neumíte si představit co dokáže moderní technika udělat ženě středního věku.
Když jsem před dvěma lety nastoupila do galerie neuměla jsem počítač ani zapnout a šéfové vyžadovali tento mnou tisíckrát prokletý stroj používat.Během týdne mě jakž takž seznámili s programem pro práci o kterém jeden ze šéfů řekl že má speciální systém antiblb a vrhli mě do samostatného života na provozovnu které nyní láskyplně říkám druhý domov.

F-Fantazíruju

29. září 2008 v 14:47 | ada.cat |  Hrajeme si se slůvky
Fikaný Fousek Flirtoval po Francouzsku s Fešandou FiFi... Flákali se po Františkově,Frčeli Fiákrem,Fandili Fotbalu,Foukali na Flašku,Fedrovali se Frgály,Feferonkami a Fernetem. jenže FiFi byla děFče Flákavý a se Fšema Frojnlich.Fuj. Frčí si to Fikaný Fousek s Fešnou FiFi ve Ferari,Ftom Fcestě Ferda FaFejt s Flintou a Furt z Fleku piF paF... FajnoFka FiFi Fňuká...naFintěný Fracek... Frajer Fousek Flákne Ferdovi FaFejtovi výstaFní Facku a Ferda FaFejt FoFrem Frčí do luFtu i s Flintou. Fikaný Fešák Fousek zašlejFuje Ferari,Frkne do sebe Fernet a přeFikne naFintěnou FiFi... jako Fšichni... ;-);-) Fuj to byla Fuška :-)):-))

Ú-úterý

29. září 2008 v 14:45 | ada.cat |  Hrajeme si se slůvky
Úchvatné Úterní Údobí,Uchichtávám se U Úžasných Ukázek Ústavních Ustanovení.Úž jsem si Ucvrkla.Ukrajinci Ukazují Únorové Události u Užgorodu,Úplná Utopie.Udatný Ujec Utíká za Ukrajincem Uljanovem.Ukradl mu Uličník Úřední Úpis.Udatný Ujec Úž,Úž ho Uchvátil,ale Úlisný a Úskočný Uljanov Úspěšně Uniká.Ukrutně Udýchaný Ujec Úpí.ÚÚÚÚf. :-)):-))

PPPPP

29. září 2008 v 14:43 | ada.cat
...Plácám pacičkama pane Poprděný,příjemná povídka při pátku.Pěkné,perfektní,prostě paráda.Povím při pivku přátelům...picnou se,puknou,polijí se pivem.Přijde pingl,prskne:prasata,pitomci padejte prát.Přítomní průseráři perou politou plachtu,prací prášek pěkně pění,pivo taky.Povídám,pojďte polít patro,piji páté pivo,pěkně pomlaskávám,povídáme,plkáme,pomlouváme politiku.Pijem...Půl páté po půlnoci,pingl pokřikuje poslední pivo...pánové platit!!!Platím poslední pětistovkou,prázdná portmonka.Půjdem prdět do postele,přikryjem se peřinou,páni příště popijem.Pá.

PPPPPP

29. září 2008 v 14:42 | ada.cat |  Hrajeme si se slůvky
AkitaAgi@email.cz AkitaAgi@email.cz - 29.08.08 14:16:10
RE: Asi... Paráda!přišel pacoš pochybného původu,požádal pokrmu pro panděro.Prsatá paní podala pokrmu pacošovi přes prkno,pacoš poté poblil prsaté paní papuče.Paní pacoše pomordovala prknem přes palici.Palice pukla.Prsatá paní pomasírovala pravé prso,poté pravou půlku pacošovi puklé palice.Pacoš přežil.Přešikovné prsty prsaté paní

Písmenko PPPPP

29. září 2008 v 14:40 | ada.cat |  Hrajeme si se slůvky
Pan Pepa Prcatý procházel petřínským parkem,pátraje po půvabech právě přítomných panen. Pojednou popatřil pannu pěkných proporcí.Přistoupil,poplácaje pannu po prdeli.Podivně přepadáte počestné panny pane,představtese. Pan Pepa Prcatý,prokurista prvního pražského pivovaru,paní Pavla Poprděná.Prošli petřínským parkem. Pan Pepa popatřil pěkný penzion. Po pátém pivu počalo panu Pepovi podivně pocukávat pohlaví.Proklaté parno,pravila Pavla,praštíc podprsenkou pod postel.Počali prc.ti.Pan Pepa počal prc..i,později prudce přiráž..i.Pomalu,pomalu,pravila Pavla,později přidáš páru.Potom poštouchla Pavla Pepovi pokleslý pytlík.Pokládajíce povídku pouhou plácaninou,polibte pisateli pidel. :-D:-)):-)

Tajná přání

29. září 2008 v 14:28 | ada.cat |  Básničky
Chtěla bych v noci létat s draky
na jejich hřbetech oblohou klouzat
pro partu přátel smažit bramboráky
s vílami se ráno rosou brouzdat
Chtěla bych povídat si s ptáky
s delfíny plout po vlnách
na kraji pole trhat vlčí máky
loutnu něžně hladit po strunách
Snad splní se mi jedno přání
já usínat si budu s touhou
snít krásně až do svítání
mít noc klidnou,dlouhou
Fantazie

Trampská mše a vzpomínky

29. září 2008 v 14:02 | ada.cat |  Básničky

Práša mi ráno poslal písničku
ve mě zas zaznělo tisíc zvonečků
zas slyším kytary a vidím dvoje vousy bílé
Prášu a Duranga,ach tak krásné chvíle...
I když se točí na Bumbálce pivo
trempům a kytaře tam dávno odzvonilo
Jen v telce fotbal,pak cos dělal sousede
mají na sebe dopal a nikam to nevede
Kdepak jsou Prášo ty staré časy
kamarádi,kytary a písně plné krásy
dřív byl to saloon Pod verpánem
dnes s trempskou písní je tam ámen


Maryška závodnice

25. září 2008 v 15:26 | ada.cat |  Co život přináší i odnáší
Když mi bylo 19let koupila jsem si moped babetta a jezdila jsem všude možně,hlavně na drby s kamarádkami kterých jsem jako každé mladé děvče měla spoustu.S námi v továrně pracovala Maryška-cikánečka malinká droboučká,proti nám o spoustu let starší,ale ona nikdy nikde nebyla,nic pěkného nezažila a neuměla ani psát,číst uměla jen velká písmena ale jinak byla bezva.Jednou Maryška říká že by se ráda svezla na babettě,ale neumí ji řídit,tak jsem jí to našlápla ukázala co má dělat a Maryška vyrazila jak Honza Šťastný...docela jí to po rovince šlo,vybrala i malou zatáčku a pak to přišlo.Asfaltová cesta končila a zatáčelo se hodně prudce na pěšinku mezi ohradou...Já křičím pust plyn!!!Ale houby platno...Maryška visela v hustém roští,prskolet se válel na zemi a Maryška křičela:Jana,nezlob se já jsem negrámotná... :-)):-)) Maryšku jsme vyprostili z roští,a pro příště jsme ji raději vozili... ;-);-)

Jednohubky výborné

23. září 2008 v 17:37 | ada.cat
:Paprikové chlebíčky s křenem Pyré z červených paprik(dostane se koupit), rajský protlak, máslo, několik kapek citronu a worchestru, 1 natvrdo uvařené vejce, šunka, asi 2 lžíce strouhaného křenu a malé krajíčky z rohlíků. V misce utřeme do pěny máslo, pak přidáme prolisovaný žloutek, paprikové pyré, protlak, ochutíme worchesterskou omáčkou a citronovou šťávou. Hotovou směsí potřeme krajíčky z rohlíků, povrch posypeme nadrobno posekaným bílkem a posypeme čerstvě nastrouhaným křenem. ;-)

Něco pro zasmání

23. září 2008 v 9:34 | ada.cat |  Co život přináší i odnáší
Tatínek a jeho kamarád měli autobazar a autoopravnu.Pochopitelně že si sousedé mysleli že jsme milionáři a tak nám škodili jak mohli.Když tatínek onemocněl,začali se dít všelijaké věci,většinou to bráška ukočíroval tím že někoho čapnul při činu a řádně mu vynadal,ale horší bylo že nám měkdo začal házet kameny na skla aut a pochopitelně těch drahých.Bráška s mamkou na to šli od lesa a začali v noci hlídat.... Jednou takhle kolem druhé ráno tichounce šli mezi auty a najednou slyší šútání holínek a kortouč fíííjůůů,fíííjůůů...Maminka šeptá bráškovi:kampak ten zmetek jde zase na lup?...kdyby si na to kolečko aspoň nach***...Ještě chvíli setrvali mezi auty a zdáli slyší zase pískání tentokrát již naloženého kortouče.Maminka si opět ulevila na jeho adresu jadrným slovem a pak mi říká:holka já ti nevím co měto napadlo,ale já toho našeho kluka navedla když mu šeptám kdyby na něho někdo vybafnul tak se po****...Bráška na nic nečekal a povídá mamce aby se přitiskla ke zdi a sledovala.On se připlížil k bráně přitiskl se k soklu a když kortouč ztěžka dopískal k němu,řekl hlubokým hlasem pěkně nahlas:Tak copak to zase kradeš???......Hrc...kortouč padl na zem,a maminka říkala že to bylo tak na dvakrát nadechnutí a bylo slyšet jen fiju,fiju,fiju....jakým fofrem opískalo kolečko naproti do jeho zahrady....Zdali si něco upustil do textilu jsme se nedověděli. :-)):-))

Jeřabinový likér

23. září 2008 v 9:28 | ada.cat
2 l jeřabin 1 1/4 kg cukru - nechat rozvařit až pustí šťávu (přidat malinko vody), do směsi přidat trochu celé skořice, hřebíčky, badyán, 1 nakrájený citron. Nechat chvíli podusit, potom přecedit šťávu. Do lahve (1/2l) dát 2 dcl rumu a dolít šťávou z jeřabin.